Töltsd le az ECO-Bicó appot és a letekert kilométerek alapján látni fogod, mennyi CO2-t váltottál ki aznapi bringázásoddal! Az INCON pedig 20.000 összegyűjtött km után 500 db facsemetét ültet.
Találkozzunk Április 26-27-én! Helyszín: Zamárdi, Rózsa utca 73. (A Summer fagyizó előtt) 9-17-ig. Gyere és kóstold meg az ECO-Bicó fagyit!
De bringázz bárhol az világban, a kalkulátorba bevitt utad beleszámít a közösen letekert távba!
Csatlakozz hozzánk a április 26-27-i (rossz idő esetén május 17-18-i) hétvégén! Tekerjünk együtt 20.000 km-t, és az INCON- LOGISTIC 500 facsemetére váltja ezt a www.myforest.hu faültetési kezdeményezése keretében.
Az INCON-LOGISTIC Eco-Bicó programja pedig gurul majd tovább, és minden további 20 ezer kilométer után újabb facsemetéket ültetünk a zöldebb jövő érdekében.
A globális CO2-kibocsátás jelentős részét ma már a közlekedés és a szállítmányozás teszi ki. Ez azonban nem mindig volt így. Régen a szállítmányozás zölden indult, a teherszállítás tökéletesen fenntartható volt. Az emberek a szelet, a gravitációt, a vizek, az emberek és az állatok erejét, azaz a természetes erőforrásokat használták szállításra. Ehhez kell visszatalálni, ezért mondjuk, hogy a szállítmányozás visszazöldíthető.
Az ipari forradalom idején a szenet, a kőolajat és más fosszilis tüzelőanyagokat kezdték el használni energiaforrásként. Ezek a források hatékonyak voltak a technológiai fejlődés szempontjából, de a környezetre nézve súlyos problémákat okoztak. A szén- és olajfeldolgozás során káros anyagok kerültek a levegőbe, amelyek hozzájárultak a légszennyezéshez és az üvegházhatású gázok kibocsátásához.
A szállítmányozás sem maradt érintetlenül. Az ipari forradalommal együtt megjelentek a környezetszennyező anyagok a szállítmányozásban is. A hajók, repülőgépek és teherautók kibocsátása hozzájárult a levegő- és vízszennyezéshez. Az üzemanyagok elégetése során káros anyagok kerülnek a környezetbe, és ez kihat a biodiverzitásra és az ökoszisztémákra is.
A környezetszennyezés hatásai gyorsan észrevehetőek voltak. Az iparosított területeken, a kikötők, vasúti pályaudvarok és árufuvarozási csomópontok melletti közösségekben egyre súlyosabb környezeti problémák jelentek meg. Romlott a levegőminőség, elszennyeződött a talaj és a vizek. Betegek lettek az emberek, a környezetkárosítás pedig globális és visszafordíthatatlan pusztulást indított el az élővilágban és a természetes ökoszisztémában is.
A digitalizációnak köszönhetően ma sorra jelennek meg a korszerű, fenntartható logisztikai- és ellátási lánc-menedzsment eszközök. A megújuló energia és az adatalapú, hatékony rendszerek a globális logisztika részévé válnak, és képesek megszüntetni a nehéz választást a szállítmányozás és a bolygó megmentése között. A technológia egyre inkább adott, most a gondolkodásmódot kell felzárkóztatni hozzá. Meg kell változtatni azt a hozzáállást, hogy a logisztikai folyamatra puszta költségként tekintünk, ahol a valós társadalmi költségek elfedése és az árak leszorítása az egyetlen cél! És ha ehhez hozzá jön az átállás a tisztább üzemanyagok használatára, a megújuló energiával hajtott járművekre és a felelős fogyasztói magatartásra, akkor a környezeti hatásokat illetően máris hatalmasat lépünk az ipari forradalom előtti szállítmányozás felé!
Célunk, hogy Magyarországon a Balaton mellől induljon az a változás, ami új fejezetet nyit abban, ahogy a karbonlábnyom-csökkentésre, Földünk védelmére gondolunk! Ezért is hoztuk létre ezt az applikációt. Gondolkodjunk róla és tegyünk az élhető, szebb jövőnkért!
Kattints ide a kalkulációhoz Tovább az alkalmazáshoz Applikáció követelmények